Zmiany czasu pracy w grudniu

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, chociaż aż tak tego nie odczuwamy przez świąteczne słodycze i ozdoby będące w sklepach już od początku listopada. Nie można jednak zapomnieć, że jest to ostatni kalendarzowy miesiąc tego roku i powinniśmy zadbać o domknięcie wszelkich otwartych spraw.
W niniejszym artykule pragniemy Państwu przypomnieć, że oprócz zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku kalendarzowego, ważnym aspektem jest dobre zorganizowanie czasu zarówno nas samych, jak i naszych Pracowników.

Przed początkiem grudnia pragniemy przypomnieć Państwu o odpowiednim zaplanowaniu czasu pracy dla pracowników.

Miesiąc rozpoczyna się w środę, oznacza to, że pierwszy tydzień rozliczeniowy, będziemy liczyć od środy do wtorku. Licząc w ten sposób, otrzymujemy 4 pełne tygodnie pracy, do dnia 28.12.2021.

4 tygodnie * 40h = 160 godzin

Zostają nam jeszcze 3 dni poza pełnymi tygodniami (29-31.12), więc w tej sytuacji mnożymy je razy 8 godzin pracowniczych**. Daje nam to dodatkowe 24 godziny, czyli w miesiącu grudzień wymiar czasu pracy dla pracowników wynosi:

160 godzin + 24 godzin = 184 godziny czasu pracy

Wiemy jednak, że w tym miesiącu są święta Bożego Narodzenia – wypadają one 25 grudnia (sobota) i 26 grudnia (niedziela), co zgodnie z przepisami KP jeżeli święto przypada w dniu innym niż niedziela obniża wymiar czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym o 8 godzin. Ustalony przez nas czas zostanie obniżony w następujący sposób:

 184 godziny  – 8 godzin = 176 godzin czasu pracy

Podsumowując, w grudniu naszym pracownikom, należy zaplanować 176 godziny czasu pracy (22 dni robocze).

          Julia Szacherska-Clever Investment